Praėjusią savaitę Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai susitiko su socialiniais partneriais aptarti su paramos administravimu susijusių klausimų, pristatyti ne tik teisės aktuose įteisintų naujovių, bet ir NMA taikomų ir dar kuriamų inovatyvių sprendimų, su kuriais susidurs kiekvienas NMA klientas.
Apvalaus stalo su socialiniais partneriais diskusiją pradėjo NMA direktorius Fortunatas Dirginčius, pasidžiaugęs galimybe turėti konstruktyvias diskusijas ir stiprinti tarpusavio ryšį. Savo pranešime NMA vadovas susirinkusiesiems pristatė NMA paramos administravimo aktualijas ir planuojamus pokyčius, peržvelgė NMA nuveiktus darbus ir tikslus, kurių aktyviai siekiama nuosekliai laikantis NMA vertybių.
Susitikimo metu partneriams buvo pristatyta ir viena iš jau šiais metais planuojamų pradėti naudoti naujovių – Žemės ūkio paramos administravimo informacinė sistema – apie ją savo pranešime kalbėjo NMA direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas. Tai kelias šiuo metu NMA naudojamas informacines sistemas ir svetaines apjungsianti viena informacinė sistema, skirta NMA veiklos procesų efektyvumo ir el. paslaugų kokybės, spartos ir prieinamumo didinimui.
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai Prof. dr. Eglė Jotautienė ir Doc. dr. Antanas Juostas pristatė šviežiai parengtos metodikos,skirtos populiariausių investicijų atitikčiai ūkio gamybiniam potencialui nustatyti, projektą – ji svarbi įgyvendinantiems investicinius projektus pagal populiariausias paramos priemones. Čia pat buvo aiškinamasi, kokiais atvejais planuojama taikyti metodiką, diskutuota dėl jos taikymo įvairiose situacijoje.
NMA Kontrolės departamento direktorius Liutauras Šimkus pasidalino informacija apie toliau NMA diegiamus ir aktyviai taikomus inovatyvius patikrų atlikimo būdus, siekiant optimizuoti patikrų procesą – gerinti jų kokybę taupant ūkininkų laiką, sąnaudas, atsisakant biurokratinių kliūčių. Buvo pažymėta, jog NMA supranta, jog tų pačių patikrų neturi atlikti skirtingos institucijos, todėl nuolat atnaujinami ir numatomi nauji veiksmai, kad institucijos bendradarbiautų ir dalintųsi abiem joms aktualia informacija, susijusia su ūkininkų gaunama parama.
Pristačius pranešimus, aktyviai diskutuota skaitytų pranešimų temomis, gilintasi į socialinių partnerių keliamus klausimus ir problemas, aptarti galimi sprendimo būdai.
Socialinių partnerių – įvairių asociacijų, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų ir kt. juridinių asmenų, atstovaujančių žemdirbių, miškininkų, perdirbėjų, žemės ūkio technikos tiekėjų, žvejų ir kitų potencialių pareiškėjų ar paramos gavėjų interesams– nuomonė yra labai svarbi ir naudinga išsigryninant priimamų sprendimų rezultatus bei ieškant patogių ir efektyvių paramos teikimo NMA klientams galimybių. Po susitikimo NMA bus parengtas veiksmų planas, siekiant išsiaiškinti galimybes bei realizuoti diskusijų metu priimtus sprendimus.
Pažymėtina, kad susitikimams su socialiniais partneriais skiriamas ypatingas dėmesys – jie itin svarbūs vystant glaudų ir visoms pusėms naudingą bendradarbiavimą ir susikalbėjimą.
Kviečiame susipažinti su susitikimo metu skaitytais pranešimais:
NMA direktoriaus F. Dirginčiaus pranešimas
NMA direktoriaus pavadutojo T. Orlicko pranešimas
VDU ŽŪA Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedros atstovų Prof. dr. E. Jotautienės ir Doc. dr. A. Juosto pranešimas
NMA Kontrolės departamento direktoriaus L. Šimkaus pranešimas
Atnaujinimo data: 2024-04-02
Smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimo paraiškos – pirmumo eilėje
Fiksuotieji įkainiai pradedami plačiau taikyti Strateginio plano intervencinėse priemonėse