2024-04-10

NMA konferencijoje aptartos su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Balandžio 9 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.

Nuotolinėje NMA organizuojamoje konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 500 NMA socialinių partnerių, savivaldybių žemės ūkio skyrių bei seniūnijų specialistų. Renginio metu buvo pristatyti žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai, su plotu bei gyvuliais susijusių priemonių taisyklių pakeitimai, paramos administravimo aktualijos, patikrų naujovės, Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) pakeitimai bei informacija, kaip pradėti ekologiškai ūkininkauti.

NMA direktorius Fortunatas Dirginčius pasveikino konferencijos dalyvius ir pabrėžė, jog būtent seniūnijų, žemės ūkio skyrių darbuotojai yra arčiausiai žmonių – padeda jiems užpildyti paraiškas, suteikia informaciją, padeda ištaisyti neatitikimus. Mes visi kartu bendradarbiaudami nuolat siekiame greitesnio, paprastesnio, efektyvesnio paramos administravimo ir išmokėjimo mūsų žemdirbiams.

„NMA tikslas yra kuo anksčiau išmokėti paramą, kuo mažiau varginti patikromis ir paklausimais bei suteikti kuo aiškesnę informaciją tam, kad pareiškėjai ir paramos gavėjai galėtų nesunkiai įvykdyti prisiimamus įsipareigojimus“, – teigė Fortunatas Dirginčius.

Konferencijos metu Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyr. patarėjas Tadas Švilpauskas ir vyr. specialistė Jurgita Čiučkienė pristatė žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimus. Pristatymas I. Pristatymas II.

ŽŪM Išmokų už plotus skyriaus vyr. specialistas Skirmantas Ramoška pristatė su plotu susijusių priemonių taisyklių pakeitimus 2024 metais. Pristatymas.

Susietosios paramos už gyvulius taisyklių pakeitimus pristatė ŽŪM Gyvulininkystės ir gyvūnų gerovės skyriaus vedėja Dalia Laureckaitė-Tumelienė ir Maisto pramonės ir kooperacijos skyriaus vyr. specialistė Neringa Michailovaitė. Pristatymas I. Pristatymas II.  

Su 2023 m. paramos administravimo aktualijomis supažindino NMA Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė. Pristatymas.

NMA Kontrolės departamento direktorius Liutauras Šimkus pristatė 2024 m. patikrų aktualijas bei naujoves. Pristatymas. Dažniausiai pasitaikančių pažeidimų pavyzdžiai.

Žemės ūkio verslo centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus vadovė Raminta Vitkauskienė pristatė Paraiškų priėmimo informacinės sistemos pakeitimus 2024 metais. Pristatymas.

Pristatymą apie tai, kaip pradėti ekologiškai ūkininkauti, skaitė VšĮ „Ekoagros“ Utenos filialo vadovas Tautvydas Burneika. Pristatymas.

Tradiciškai konferencijos metu pagerbti ir NMA direktoriaus padėkomis apdovanoti seniūnijų darbuotojai. Už pagalbą ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, apdovanoti: Krokialaukio sen. vyresnioji specialistė Laimutė Ravinskienė, Liolių sen. specialistė žemės ūkiui Danutė Penikienė ir Bartninkų sen. Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Jovita Kygienė.

Už ūkininkų skatinimą naudotis elektroninėmis bendravimo su NMA priemonėmis padėkos įteiktos Rietavo sen. specialistei Danguolei Bružinskienei, Kupiškio sen. vyresniajai specialistei Irenai Meškauskienei ir Ylakių sen. vyriausiajai specialistei Janinai Simonavičienei.

Dėkojame dalyviams ir visiems linkime sėkmingo deklaravimo.

Konferencijos įrašą rasite NMA „Youtube“ kanale paspaudę šią nuorodą.

Atsakymus į konferencijos metu užduotus klausimus netrukus galėsite rasti čia.