Konsorciumą sudaro 14 partnerių iš 9 valstybių.
Projekto tikslas – EAGER projektu siekiama tobulinti politiką, kad būtų palengvintas APV naudojimas Europoje.
Pagrindiniai numatomi projekto rezultatai – EAGER projektu bus sukurtos sąlygos APV diegimui ir naudojimui Europoje. Sukurtas bendras supratimas apie tinkamą APV aplinką ir naudą, išanalizuota ir pasidalinta gerąją patirtimi, pakeista dalyvaujančių regionų politika, siekiant remti ir plėsti APV panaudojimą regionuose. Iki 2027 m. bus patobulintos 7 politikos priemonės.
Projekto pradžia – 2024.04.01
Projekto pabaiga – 2027.03.31
Projekto biudžetas – 2,440,007 €
Daugiau informacijos: EAGER - Easing AGrophotovoltaics for EuRope | Interreg Europe - Sharing solutions for better policy
Projektas yra skirtas Moldovos ir Sakartvelo administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimui, siekiant eurointegracinių tikslų.
Projekto tikslas – pasitelkiant NMA daugiametę patirtį ir sukauptas žinias, sustiprinti Moldovos ir Sakartvelo žemės ūkį ir kaimo plėtrą koordinuojančių įstaigų administracinius ir institucinių gebėjimus eurointegracijos srityje. Projekto rėmuose numatytos NMA specialistų ekspertinės misijos į Moldovos žemės ūkio ir maisto ministeriją, Moldovos mokėjimo agentūrą, o taip pat į Sakartvelo žemės ūkio ir aplinkos ministeriją. Bus organizuojami Moldovos ir Sakartvelo atitinkamų institucijų atstovų pažintiniai vizitai Lietuvoje.
Projektas yra finansuojamas Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšomis.
ES Dvynių projekto „Administracijų gebėjimų stiprinimas ir pritaikymas žemės ūkio rinkų organizavimo diegimui Serbijos Respublikoje“ SR 18 IPA AG 01 21 tikslai – žemės ūkio produkcijos augimas ir gamintojų pajamų stabilumas bei konkurencingumo didinimas, prisitaikant prie vidaus ir užsienio rinkų reikalavimų, techninės ir technologinės pažangos. žemės ūkio sektoriuje užtikrinimas. Konkretus projekto tikslas – stiprinti Žemės ūkio, miškų ir vandens ūkio ministerijos gebėjimus, įgyvendinant bendro žemės ūkio rinkų organizavimo mechanizmus, atitinkančius ES acquis.
Projektą įgyvendina Lenkijos (projekto lyderis), Lietuvos ir Prancūzijos konsorciumas.
Lietuvai atstovaujanti NMA yra atsakinga už 3 ir 6 komponentų įgyvendinimą:
Projekto trukmė: 24 + 3 mėn.
ES Dvynių projektą „Tolimesnė parama žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir maisto saugai Moldovos Respublikoje“ MD 16 ENI AG 01 19 (MD/37) įgyvendina Austrijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumas. Vyresnieji projekto partneriai – austrai, jaunesnieji – Lietuva (VMVT ir NMA) ir Lenkija.
Dvynių projekto tikslas – remti Moldovos politinės, teisinės ir institucinės sistemos plėtrą, siekiant efektyvaus šalies žemės ūkio ir kaimo vietovių plėtros, kad ši plėtra užtikrintų tvarų vystymąsi, prisitaikymą prie klimato kaitos ir šalies perėjimą prie „žaliosios“ ekonomikos.
Specifinis tikslas – stiprinti Moldovos žemės ūkio, regioninės plėtros ir aplinkos ministerijos, Žemės ūkio intervencijos ir mokėjimo agentūros ir Maisto saugos agentūros administracinius gebėjimus, kuriant ir įgyvendinant žemės ūkio, kaimo plėtros ir maisto saugos politiką bei maisto saugos bei kokybės standartus, atitinkančius Asociacijos sutartį.
Projekto trukmė: 2020 – 2022 metai.
Lietuvai atstovaujanti NMA drauge su konsorciumo partneriais iš Turkijos ir Latvijos dalyvauja, įgyvendinant ES techninės pagalbos projektą Serbijoje „Gebėjimų stiprinimas, siekiant harmonizuoti teisės aktus žemės ūkio, kaimo plėtros, maisto saugos, veterinarijos ir fitosanitarijos politikos srityje su atitinkamais ES teisės aktais“ EuropeAid/138038/DH/SER/RS.
Projekto įgyvendinimo eigoje teikiama parama, stiprinant Serbijos žemės ūkio ir apsaugos ministerijos planavimo, teisėkūros ir institucinius gebėjimus teisės aktų harmonizavimo proceso ir stojimo derybų kontekste dėl šių straipsnių: 11 straipsnis (žemės ūkis ir kaimo plėtra), 12 straipsnis (maisto saugos, veterinarijos ir fitosanitarijos politika).
Projekto trukmė – 30 mėn.
Bendras šio ES Dvynių projekto AZ/15/ENI/AG/01/18 Azerbaidžane tikslas – prisidėti prie Azerbaidžano žemės ūkio sektoriaus veiklos gerinimo, taip įgyvendinant vyriausybės politiką, skirtą ekonomikai įvairinti, mažinant regioninius skirtumus ir gerinant pragyvenimo šaltinius kaime. NMA, atstovaujanti Lietuvai, projektą įgyvendina konsorciume su partneriais iš Italijos ir Lenkijos.
Projekto trukmė – 24 mėn. + 3 mėn.
Projekto „AgriRenaissance“ Nr. PGI05222 tema – inovacijomis besiremiančio žemės ūkio ir maisto sektoriaus plėtra siekiant Europos pramoninio atgimimo. Ši paraiška yra patvirtinta finansavimui pagal ES Interreg programą.
Konkursui buvo pateiktos 254 paraiškos, iš kurių laimėjo 54. Konsorciumą sudaro Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Italijos institucijos ir NMA.
Projekto tikslas – pasidalinti geraisiais praktikos pavyzdžiais įgyvendinant regioninės ir kaimo plėtros programas siekiant inovacijų žemės ūkyje.
Pagrindiniai numatomi projekto rezultatai – metodikos vadovas, regioninės žemės ūkio ir maisto sektoriaus analitinės ataskaitos, gerosios praktikos vadovas.
Projekto pradžia – 2018 m. birželio 1 d.
Projekto pabaiga – 2022 m. gegužės 31 d.
Projekto biudžetas – 1 117 629,00 eurų
Daugiau informacijos: https://www.interregeurope.eu/AgriRenaissance/
2018 m. projektas „Kovos su sukčiavimu pirkimuose veiksmų stiprinimas“ pagal Europos kovos su sukčiavimu tarnybos Hercule III programą. Projekte dalyvauja mokėjimo agentūros iš Lietuvos, Italijos, Austrijos ir Estijos.
EK OLAF Hercules III programos tęsinyje NMA drauge su 4 ES šalių narių mokėjimo agentūromis dalyvavo projekto pagal EK OLAF Hercules III programą tęsinyje, skirtame sukčiavimo ir pažeidimų atvejams, gerosios praktikos pavyzdžiams viešųjų pirkimų srityje (Fraud And Irregularities in Public Procurement, Red Flags and Best Practices).
Galutinio keturių ES šalių narių mokėjimo agentūrų susitikimo tema: rizikų valdymas privačiųjų ir viešųjų pirkimų srityje (Management of Private and Public Procurement Risks).
Projekto tikslas – bendro dokumento kūrimas, kuriame pasidalinta geriausia valstybių narių praktika kovojant su sukčiavimu pirkimuose. buvo pasidalinta patirtimi šia tema: „Sukčiavimas, pažeidimai, rizikų valdymas ir gerosios praktikos pavyzdžiai privačių ir viešųjų pirkimų srityje“.
Projekte dalyvavusios mokėjimo agentūros patirtimi pasidalino žemiau prisegtame dokumente:
2016–2017 m. NMA drauge su Venecijos regiono mokėjimo agentūra (AVEPA, Italija) ir dar 10 ES šalių narių įgyvendino EK OLAF projektą SafeNet „Europos kovos su sukčiavimu tinklo stiprinimas” (The SafeNet Project Strenghten Anti Fraud European Network) pagal EK OLAF Hercules III programą.
ES Trumpalaikių Dvynių Projektas Makedonijoje Nr. MK 12 IPA OT 01 16 TWL Nacionalinių valdžios institucijų gebėjimų patikimai ir veiksmingai valdyti ES lėšas stiprinimas atsižvelgiant ir į naują ES reglamentą 2014-2020 metams “Strengthening the capacities of the national authorities for sound and efficient management of EU Funds, as well as in view of the new EU Regulation for the 2014-2020"
Projekto biudžetas: 250 000 eurų
Projekto trukmė: 9 mėn.
NMA su kolegomis iš Makedonijos pasidalino patirtimi, kaip rengti ir tobulinti įrankius, skirtus prižiūrėti ir kontroliuoti IPARD viešųjų pirkimų priemonių įgyvendinimą pagal IPARD programą.
2015 m. pabaigoje NMA, dalyvaudama konsorciume su partneriais iš Vengrijos, Italijos ir Azerbaidžano, pradėjo vykdyti techninės pagalbos projektą Azerbaidžane EuropeAid/136256/DH/SER/AZ „Parama E-žemės ūkiui Azerbaidžane: inovatyvus ir veiksmingas žemės ūkio politikos valdymas, siekiant didesnio našumo ir konkurencingumo“.
Projektas truko 20 mėn., jo biudžetas – 1,139 mln. eurų.
Projekto tikslas – užtikrinti sąžiningą ir skaidrų subsidijų žemės ūkiui paskirstymą, teikti patikimus duomenis, kurie bus naudojami formuojant politiką ir vertinant jos poveikį ir padės gerinti gyvenimo kokybę kaimo vietovėse.
Projekto uždaviniai – suteikti paramą žemės ūkio ministerijai Azerbaidžane, įgyvendinant subsidijų kontrolės ir administravimo sistemą, kurios pagrindu bus sukurtas Ūkių registras ir Žemės ūkio paskirties žemės duomenų bazė.
NMA ir konsorciumo partnerius atstovaujantys ekspertai padėjo žemės ūkio ministerijai patikrinti Subsidijų ir politikos informacinės sistemos programinės įrangos komponentus ir pagal šią informacinę sistemą atliekamos kontrolės kokybės įgyvendinimą, o taip pat padėjo stiprinti techninius gebėjimus institucijų, vykdančių duomenų surinkimą ir pasikeitimą tais duomenimis. NMA ir konsorciumo partnerius atstovaujantys ekspertai taip pat teikė paramą žemės ūkio ministerijai, kuriant metodikas/gaires ir vykdant mokymus, skirtus E-žemės ūkio sistemos įgyvendinimui. Jie suteikė konsultacijas, kaip užtikrinti efektyvų ir tinkamą programinės įrangos panaudojimą.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.
Papildomos informacijos nėra.