Projekto tikslas - sukurti e-platformą, kurioje būtų apjungti skirtingi metodiniai ir e-įrankiai ūkininkams, kurie skirti surinkti įvairius duomenis iš ūkio (laukų, gyvulių ir kt.), juos analizuoti bei optimizuoti ūkio veiklas, siekiant aplinkosauginių tikslų.

Projekto metu bus atliekami 23 pilotiniai projektai 9 šalyse. Projektas apims 181 tūkst,. ha, 25 augalų rūšis, kurios išsidėsčiusios nuo pietvakarių iki šiaurės rytų Europos, daugiau nei 2000 gyvūnų iš 5 rūšių, bus sumontuota daugiau nei 4500 papildomų jutiklių.

Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Graikijos, Vokietijos, Belgijos, Italijos, Slovėnijos, Ispanijos, Prancūzijos, Olandijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Anglijos, Liuksemburgo.

Daugiau informacijos - https://agridatavalue.eu/

Icon

Description automatically generated     Logo, company name

Description automatically generated

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas Europe“ pagal dotacijos sutartį Nr. 101086461.

„AgriDataValue“ – išmaniojo ūkininkavimo ir agrarinės aplikosaugos stebėsenos duomenų platforma.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) projektą įgyvendina konsorciume su partneriais iš kitų šalių narių – Graikijos, Vokietijos, Belgijos, Italijos, Slovėnijos, Ispanijos, Prancūzijos, Olandijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Anglijos ir Liuksemburgo. 

Projekto tikslas – sukurti e. platformą, kurioje būtų sujungti skirtingi metodiniai ir e. įrankiai ūkininkams, skirti surinkti įvairius duomenis iš ūkio (laukų, gyvulių ir kt.), juos analizuoti bei optimizuoti ūkio veiklas, siekiant aplinkosauginių tikslų.

Siektini projekto rezultatai-produktai. „AgriDataValue“ siekia sustiprinti išmaniojo ūkininkavimo pajėgumus, konkurencingumą ir užtikrinti sąžiningas pajamas sujungiant naujausias duomenų technologijas (BDVA/IDSA/GAIA-X) su žemės ūkio žiniomis, naujais verslo modeliais ir agrarinės aplinkosaugos politika. Pasitelkus esamas platformas ir pažangiausius skaičiavimus bus pristatytos naujos koncepcijos, metodai, įrankiai, bandomieji projektai ir įtraukimo kampanijos, kurios pakels šiuolaikinės technikos lygį, leis atlikti pažangius tyrimus ir padės sukurti tvarias naujoves didinant (realiuoju laiku) jutiklių duomenis.  

Projekto trukmė – 72 mėn. (2023–2029 m.)
Projekto biudžetas – 7 145 500,38 Eur
Svetainė  
https://www.agridatavalue.eu/

„Birdwatch“ siekia prisidėti prie biologinės įvairovės didinimo ir dirbamos žemės ekosistemų sveikatingumo gerinimo Europoje ir taip skatinti tvarią ūkininkavimo praktiką.

Projekto tikslas – Sentinel duomenų pagrindu sukurti paslaugą (e-portalą), kuri skirta pagerinti paukščių buveines dirbamose žemėse, taikant palydoviniu ryšiu pagrįstą BŽŪP aplinkosauginių priemonių stebėseną, vertinimą ir optimizavimą.

Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Vokietijos, Belgijos, Italijos, Slovėnijos.

Daugiau informacijos - https://birdwatch-europe.org/project/

Icon

Description automatically generated  

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas Europe“ pagal dotacijos sutartį Nr. 101082634.

„BirdWatch“ – paukščių buveinių dirbamose žemėse gerinimo platforma.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) projektą įgyvendina konsorciume su partneriais iš kitų šalių narių – Vokietijos, Belgijos, Slovėnijos ir Italijos.

Projekto tikslas – sukurti e. platformą dėl paukščių buveinių dirbamose žemėse gerinimo, panaudojant palydovinius duomenis ir optimizuojant bendrosios žemės ūkio politikos aplinkosaugines (ekoschemas) priemones, remiantis Vokietijoje sukurtos paukščių buveinių identifikavimo ir atvaizdavimo platformos pavyzdžiu, pagal projekto partnerių (Belgija, Vokietija, Lietuva, Italija) reikalavimus ir specifiką.

Siektini projekto rezultatai-produktai. „BirdWatch“ skirtas, kad būtų sprendžiama biologinės įvairovės mažėjimo problema, prisidedama prie biologinės įvairovės didinimo ir dirbamos žemės ekosistemų sveikatos gerinimo Europoje, skatinant tvarią ūkininkavimo praktiką, kuri prisidėtų prie visuomenės atsparumo. Įgyvendinant „Birdwatch“ projektą siekiama sukurti paslaugą, skirtą teritorijoms, kuriose yra didelis paukščių rūšių buveinių struktūrų trūkumas ar matomas jų galimas potencialas, kad būtų galima teikiant paramą priimti sprendimus dėl želdinimo priemonių, kurios padėtų didinti tinkamumą paukščių rūšių buveinėms ir mokėjimų efektyvumą, sujungiant biologijos, makroekologijos, nuotolinio stebėjimo, duomenų mokslo, optimizavimo, mašininio mokymosi, politikos struktūrų, atitikties ir aplinkos ekonomikos žinias. „BirdWatch“ siekiama sukurti naują internetinę biologinės įvairovės stebėjimo ir sprendimų priėmimo paslaugą, skirtą žemės ūkio subjektams maisto sektoriuje.

Projekto trukmė – 36 mėn. (2023–2025 m.)
Projekto biudžetas – 2 250 000 Eur
Svetainė 
https://birdwatch-europe.org

Metodikos ir įrankių, skirtų žemės ūkio, miškininkystės ir kitos žemės panaudojimo (AFOLU) sektoriaus šiltnamio dujų stebėsenai ir mažinimui, anglies kreditų platformos, registro ir bendros technologinės infrastruktūros kūrimas.

GFarm for LIFE siekia prisidėti prie nacionalinių ir ES klimato kaitos švelninimo tikslų įgyvendinimo, įgalinant sisteminius pokyčius Lietuvos žemės ūkio, miškininkystės ir kito žemės naudojimo (AFOLU) sektoriuje, valdant šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimo mažinimo ir anglies kaupimo ūkininkavimo iniciatyvas. Bus sukurta, išbandyta ir įdiegta bendra technologinė infrastruktūra ir skaitmeniniai įrankiai ŠESD balanso ir dirvožemio organinės anglies kaupimo stebėjimui.

Daugiau informacijos - https://www.gfarm.lt/

Horizon 2020 projektas EIFFEL 101003518 yra skirtas: 

  • skatinti prisitaikymo prie klimato kaitos ir jos švelninimo programų kūrimą, suburiant atsakingus už sprendimų priėmimą pareigūnus, siekiančius Paryžiaus susitarimo tikslų vietiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu; 
  • sukurti pagrindinių klimato kaitos rodiklių stebėsenai skirtus įrankius.

Projekto rėmuose pasitelkus atrinktus duomenis,  gautus iš palydovų, laukų bei iš kitų šaltinių, NMA drauge su kitais konsorciumo partneriais išbandys naujuosius įrankius. 
Projekto trukmė – 36 mėn., projekto biudžetas – 4,999,466.25 Eur.

Vaizdo filmuką apie projektą galite peržiūrėti čia.

EIFFEL paskyros socialiniuose tinkluose:

Twitter: @eiffel4climate

LinkedIn: eiffel4climate project

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCzndNf6uBamxAl1yMP-wIbQ/videos

Website: https://www.eiffel4climate.eu/

 

         


Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 101003518.

EIFFEL – Pasaulinės Žemės stebėjimo sistemos (GEOSS) aplikacijos, skirtos klimato kaitai.

Projekto tikslas – sukurti technologinius įrankius, skirtus prisitaikymo prie klimato kaitos rodikliams matuoti ir stebėti (pvz.: organinės anglies, dirvožemio erozijos duomenys), transportui valdyti, vandens ir žemės naudojimo informacijai valdyti, tvarios miesto plėtros bei atsparumo stichinėms nelaimėms suvaldyti, išnaudoti turimų Pasaulinės Žemės stebėjimo sistemos (GEOSS) duomenų rinkinių potencialą, panaudoti „Sentinel“ palydovinius vaizdus ir dirbtinį intelektą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ tarptautiniame projekte EIFFEL. Projekte dalyvauja 19 dalyvių iš 8 skirtingų valstybių (Lietuvos, Graikijos, Ispanijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Suomijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos), kurie siekia sukurti transporto valdymo, vandens ir žemės tvaraus naudojimo, tvarios miesto plėtros, atsparumo stichinėms nelaimėms įrankius.

NMA su partneriais iš Nacionalinio Atėnų observatorijos Žemės stebėjimo centro „Beyond“ ir Balkanų aplinkos centro, įgyvendindami „Tvaraus žemės ūkio“ bandomąjį projektą, kuria klimato kaitos rodiklių stebėjimo įrankius, kurie padės švelninti klimato kaitą, – ES „Copernicus“ programos „Sentinel“ palydovų pagalba stebėti ir vertinti dirvožemio kokybę ir sudėtį (pvz.: organinės anglies kiekį) bei periodiškai teikti informaciją žemėlapių pavidalu žemės ūkio specialistams, tyrėjams, ūkininkams ir valdžios institucijoms ir sekti vykstančius dirvodaros bei erozijos procesus. NMA su kitomis Lietuvos institucijomis atlieka bandomojo projekto rezultatų kokybės vertinimą.

Siektini projekto rezultatai-produktai:

1. Dirvožemio organinių medžiagų kiekis – nurodomas organinių medžiagų kiekis (g/kg) deklaruotų laukų lygmeniu.

2. Dirvožemio molio kiekis – nurodomas molio kiekis (g/kg) deklaruotų laukų lygmeniu.

3. Plotų tinkamumas įveisti pievas – pagal molio ir organinių medžiagų kiekius laukuose apskaičiuojamas tinkamumas augti pievoms juose.

Tikimasi, jog klimato kaitos rodiklių stebėjimo įrankiai padės veiksmingiau pereiti prie klimatui atsparios žemės ūkio veiklos bei sušvelninti klimato kaitos padarinius.

Projekto trukmė – 36 mėn.

Projekto biudžetas – 5 000 000 Eur

Daugiau informacijos:

Twitter  @eiffel4climate

LinkedIn  eiffel4climate project

YouTube  https://www.youtube.com/channel/UCzndNf6uBamxAl1yMP-wIbQ/videos

Svetainė  https://www.eiffel4climate.eu/

Taip pat skaitykite straipsnį  „Įgyvendinant EIFFEL projektą kuriami klimato kaitos rodiklių s įrankiai

Projekte NMA dalyvauja, įgyvendinant pilotinius projektus, testuojant projekto metu sukurtus produktus. Projekto tikslas – įgyvendinti visiškai naują koncepciją Žemės stebėjimo duomenų srityje – sukurti valdiklius, pateiksiančius Žemės stebėjimo duomenimis pagrįstus stebėsenos sprendimus, atitinkančius informacinių technologijų ir duomenų saugumo standartus, integruoti mini programėles, kurių dėka galima bus greitai gauti reikalingus duomenis. 

Projekto trukmė: 36 mėn.

Daugiau informacijos apie EO-Widget projektą rasite svetainėje: https://eowidget.services/

 

   Sat4Flood logo

Projektas gavo finansavimą iš Europos kosmoso agentūros Nr. 101086461.

2021–2022 m. tarptautinis Europos kosmoso agentūros (ESA) remiamas projektas „EO-Widget“.

Projekto tikslas – įgyvendinti visiškai naują koncepciją Žemės stebėjimo duomenų srityje – sukurti valdiklius, pateiksiančius Žemės stebėjimo duomenimis, pagrįstus stebėsenos sprendimus, atitinkančius informacinių technologijų ir duomenų saugumo standartus, integruoti mini programėles, kurių dėka galima bus greitai gauti reikalingus duomenis.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atstovauja Lietuvai ir dalyvauja bandomajame projekte kartu su 6 partneriais iš kitų šalių narių – Austrijos, Prancūzijos, Belgijos, Estijos, Graikijos, Vokietijos.

Siektini projekto rezultatai-produktai:

EO-WIDGET yra technologinės naujovės, kurių tikslas – sukurti vartotojo sąsają kaip paslaugų metodą. Projektas grindžiamas kelių ESA projektų (pvz., Sen4CAP) rezultatais, taip pat Europos Bendrijų mokslinių tyrimų ir plėtros rezultatais, kad jie būtų paruošti verslui integruojant galutinius vartotojus, kuriems atitikties ataskaitas teikti yra sudėtinga.

Tarp EO-WIDGET suinteresuotųjų šalių yra užsakovai (institucijos / agentūros, ūkininkai) ir tiekėjai (EO-WIDGET pramoninio bendradarbiavimo partneriai), įskaitant NMA Lietuvoje.

Visa IT EO-WIDGET sistema, duomenų produktai ir EO-WIDGET paslaugos bus susiję su iš EO gautais produktais (pasėlių tipų žemėlapis, pievų šienavimo stebėjimas, tarpinis derlius, biologinės įvairovės juostelės, veiksmų duomenų apie žemės ūkio veiklą rinkinys). Maži valdikliai, t. y. šviesoforai, laiko eilutės, sugrupuoti į programas, bus pritaikyti konkrečiam klientui.

Projekto trukmė – 36 mėn.
Projekto biudžetas
Svetainė  
EO-WIDGET (eowidget.services

NMA, atstovaujanti Lietuvai, projektą ENVISION 869366 įgyvendina konsorciume su 13 partnerių iš kitų 7 ES šalių narių – Graikijos, Belgijos, Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Serbijos, Slovėnijos ir Kipro. Projektu siekiama įgyvendinti nuolatinę ir sistemingą žemės ūkio paskirties žemės stebėseną, pereinant nuo fragmentiško stebėjimo, apsiribojančio tik tam tikrais laukais ir laiko intervalais, iki visa apimančios teritorinės ir visus metus trunkančios stebėsenos. Projekto rezultatai pasitarnaus organizacijoms, kurios stebi aplinkai ir klimatui nekenkiančią žemės ūkio praktiką, sąlygojamą ES politikos. ENVISION pasinaudos heterogeniniais turimų duomenų tipais (besiremiančiais Žemės stebėjimo duomenimis, faktine būkle (in situ), atvirais duomenimis ir istorinėmis patikromis vietoje), o taip pat šiuolaikinėmis technologijomis ir metodika, siekiant sukurti visiškai automatizuotą ir pagal poreikį keičiamą paslaugų paketą, parengtą glaudžiai bendradarbiaujant su būsimais klientais.

Projekto trukmė – 36 mėn., projekto biudžetas – 2 735 856 Eur.

Daugiau informacijos apie ENVISION projektą rasite svetainėje: https://envision-h2020.eu/

 

Icon

Description automatically generated     A picture containing text, electronics

Description automatically generated

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 869366.

2020 m. tarptautinis projektas pagal Europos Komisijos „Horizon 2020 m.“ programą – ENVISION „Žemės stebėjimu paremta aplinkosauginės praktikos stebėsena, siekiant tvaraus žemės ūkio“.

Projekto tikslas – sukurti auginamų pasėlių rūšių, dirvožemio organinės anglies, ekologinio ūkininkavimo, pievų šienavimo ir dirvožemio erozijos duomenų žemėlapius, panaudojant GEOSS ir „Sentinel“ palydovinius duomenis, taip pat mobilios aplikacijos ūkininkams prototipą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), atstovaujanti Lietuvai, projektą įgyvendina konsorciume su 13 partnerių iš kitų 7 ES šalių narių – Graikijos, Belgijos, Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Serbijos, Slovėnijos ir Kipro. 

Siektini projekto rezultatai-produktai. „Horizon 2020 ENVISION“ projekte naudojantis GEOSS ir Europos Komisijos Žemės stebėjimo programos „Copernicus“ duomenimis sukurti ir šiuo metu testuojami auginamų pasėlių rūšių, dirvožemio organinės anglies, ekologinio ūkininkavimo, pievų šienavimo ir dirvožemio erozijos duomenų žemėlapiai. Siekiama, kad projekto rezultatais galėtų naudotis visos ES mokėjimo agentūros, įgyvendinančios naujus strateginius planus.

Projekto rezultatai pasitarnaus organizacijoms, kurios stebi aplinkai ir klimatui nekenkiančią žemės ūkio praktiką, sąlygojamą ES politikos. ENVISION pasinaudos heterogeniniais turimų duomenų tipais (besiremiančiais Žemės stebėjimo duomenimis, faktine būkle (in situ), atvirais duomenimis ir istorinėmis patikromis vietoje), o taip pat šiuolaikinėmis technologijomis ir metodika, siekiant sukurti visiškai automatizuotą ir pagal poreikį keičiamą paslaugų paketą, parengtą glaudžiai bendradarbiaujant su būsimais klientais.

Projekto trukmė – 36 mėn.
Projekto biudžetas – 2 735 856 Eur
Daugiau informacijos:
Svetainė
  
https://envision-h2020.eu/
Twitter  @EnvisionH2020
LinkedIn  ENVISION H2020
Facebook  Envision H2020
YouTube  ENVISION H2020

EK Horizon 2020 finansuojamo projekto DIONE 870378 tikslas – Žemės stebėjimo duomenų pagrindu sukurti integruotą inovatyvių technologinių įrankių rinkinį, skirtą BŽŪP plotinių priemonių atitikties patikrų modernizavimui ir atitinkamo poveikio aplinkai vertinimui.

NMA, atstovaujanti Lietuvai, projektą įgyvendina konsorciume su 8 partneriais iš kitų 4 ES šalių narių – Graikija, Slovėnija  Kipru ir Serbija. Projekto DIONE rėmuose bus siūlomas rinkai pritaikytas tiesioginių išmokų stebėjimo priemonių rinkinys, parengtas pagal atnaujintą BŽŪP reglamentą, kuriame bus numatytas inovatyvių technologijų naudojimas, siekiant užtikrinti dažnesnius, tikslesnius ir mažiau kainuojančius atitikties patikrinimus. Projekto įgyvendinimo metu bus pasinaudota naujausiais Europos Kosmoso Agentūros remiamo projekto SEN4CAP rezultatais dėl tolesnių galimybių palydovinių duomenų pagrindu stebėti pasėlių įvairinimo taisyklių laikymąsi. Bus užtikrinta tolesnė pasėlių rūšių žemėlapių integracija, kad juos tiesiogiai naudotų mokėjimo agentūros. Į projekto analizę bus įtrauktos ir apleistos ekologinės vietovės, pritaikant aukštos rezoliucijos technologijas.

Projekto trukmė – 34 mėn.

Projekto biudžetas – 2 000 000 Eur.

Daugiau informacijos: https://dione-project.eu/

DIONE projekto metu sukurtos koordinuotų nuotraukų mobiliosios aplikacijos vartotojo vadovą rasite paspaudę šią nuorodą: Vartotojo vadovas V2.0

Taip pat skaitykite straipsnį „DIONE projektas padeda sukurti inovatyvius įrankius ir įgyti patirties".

 

Icon

Description automatically generated     A picture containing website

Description automatically generated

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr.870378.

DIONE – Žemės stebėjimo duomenimis pagrįstas integruotas technologinių įrankių rinkinys, skirtas bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) plotinių priemonių patikroms modernizuoti ir poveikio aplinkai vertinimui.

Projekto tikslas – sukurti tiesioginių išmokų reikalavimų nuotolinio stebėjimo priemonių rinkinį, skirtą mokėjimo agentūroms ir ūkininkams, taip pat aplinkosauginių rodiklių stebėsenos šalies mastu įrankį. Projekte „Sentinel“ palydoviniai duomenys integruojami su dronų, dirvožemio jutiklių ir laukų nuotraukų, pateiktų per mobiliąsias programėles, duomenimis. Įgyvendinant DIONE projektą sukurtas aplinkosauginių rodiklių stebėsenos šalies mastu įrankis suteikia galimybę gauti duomenis apie žemės dangos pokyčius, ūkininkavimą didelės vertės gamtinėse teritorijose, „Natura 2000“ priemonę, ekologinę žemdirbystę, dirvos eroziją ir kt. Siekiama, kad projekto rezultatais galėtų naudotis visos ES mokėjimo agentūros, įgyvendinančios naujus strateginius planus.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) projektą įgyvendina su 8 dalyviais iš 4 ES šalių narių – Graikijos, Slovėnijos, Kipro ir Serbijos.

NMA vaidmuo DIONE – išbandyti naujai sukurtą įrankių rinkinį. 

 Siektini projekto rezultatai-produktai:

1. E. platforma, kuri nuolat automatizuotu būdu stebi ūkininkų veiklą bei atitiktį tiesioginių žaliųjų išmokų ir kaimo plėtros išmokų tinkamumo reikalavimams (pvz.: pasėlių įvairinimas, pievų arimas, šienavimas ir ganymas, tarpinių ir azotą kaupiančių augalų sodinimas, derliaus nuėmimas, pūdymų įdirbimas).

2. Mobili aplikacija, kurios pagalba ūkininkams pateikiamos užduotys pateikti laukų nuotraukas ir ūkininkai gali jas pateikti.

3. Aplinkosaugos rodiklių nuotolinio stebėjimo ir vertinimo įrankis:

3.1. žemės dangos pasikeitimas – pateikia kokybinį ir kiekybinį žemės dangos pasikeitimo įvertinimą;

3.2. ekologinis ūkininkavimas – sklypų įvertinimas pagal taikomą ūkininkavimo praktiką neekologiniame, ekologiniame ūkyje ir pereinamuoju laikotarpiu;

3.3. dirvožemio erozija –teikia informaciją apie paveiktą tam tikro laipsnio dirvožemio eroziją vandeniu;

3.4. dirvožemio organinės medžiagos – nustato dirvožemio organinės anglies (SOC) koncentraciją;

3.5. vandens kokybė – stebi chlorofilo-α koncentraciją, bendrą suspenduotų medžiagų kiekį ir vandens temperatūrą;

3.6. žemės drėkinimas – drėkinamų ir drenuojamų sklypų vertinimas.

NMA įgijo vertingos patirties, kuri buvo panaudota Lietuvoje kuriant Automatinę laukų nuotolinio stebėjimo informacinę sistemą (ALNSIS) – įgyvendinant DIONE projektą sukurti įrankiai sėkmingai papildė šią sistemą. DIONE projekto rezultatus NMA naudos, kad BŽŪP būtų įgyvendinama skaidriau, veiksmingiau ir tikslingiau, o ūkininkams ir politikos formuotojams jie padės veiksmingiau valdyti poveikį vietiniam ir nacionaliniam mikroklimatui, skatinti perėjimą prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančio ir atsparaus klimatui žemės ūkio.

Projekto trukmė – 34 mėn.
Projekto biudžetas – 2 000 000 Eur
Daugiau informacijos:
Twitter  
@dione_eu
LinkedIn  DIONE Project
Svetainė  https://dione-project.eu/
Facebook  DIONE Project
Taip pat skaitykite straipsnį  „DIONE projektas padeda sukurti inovatyvius įrankius ir įgyti patirties

Projektą Open IACS 2018-EU-IA-0086 įgyvendina atstovaujanti Lietuvai NMA konsorciume su Graikija, Italija, Lenkija ir Ispanija. Projektu siekiama skatinti duomenų naudojimą ir pakartotinį naudojimą BŽŪP kontekste ir patobulinti jos informacijos prieinamumą ir naudojimąsi ūkininkams, politikos formuotojams ir trečiosioms šalims.

Projekto biudžetas – 4 480 973 Eur.

Daugiau informacijos: http://open-iacs.eu, http://open-iacs.com, http://www.open-iacs.net.

 

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/...     Open IACS

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos Komisijos per Inovacijų ir tinklų vykdomąją agentūrą (INEA).

OPEN IACS

2019–2022 m. „Atviras IAKS (OPEN IACS)“ yra technologijų projektas, skirtas bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) duomenims naudoti, siekiant padėti skirtingoms vartotojų kategorijoms: piliečiams, ūkininkams, mažoms ir vidutinėms įmonėms ir politikos formuotojams.

Projekto tikslas – skatinti BŽŪP duomenų pakartotinį naudojimą bei patobulinti informacijos prieinamumą ir galimybes naudotis ūkininkams, politikos formuotojams ir trečiosioms šalims, sukuriant elektroninę platformą duomenų mainams ir viešinimui.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja projekte su 5 ES narėmis – Graikija, Italija, Lietuva, Lenkija ir Ispanija.

Siektini projekto rezultatai-produktai. Siekiama sukurti atvirą platformą, kuri leistų keistis sprendimais Integruotos žemės ūkio kontrolės sistemos (IAKS) srityje per kombinuotų atvirų duomenų paradigmą. Be platformos, įgyvendinant projektą, kuriami techniniai sprendimai, kurie padėtų palaikyti vietinio IACS diegimo procesą ir užtikrintų ilgalaikį jų tvarumą, taip pat rinkodaros veiklą, skatinančią pramonės partnerius toliau plėtoti sprendimus už šio projekto ribų.

Atvira IACS infrastruktūra siekiama, kad galutiniai vartotojai galėtų lengviau pasiekti HPC galimybes, būtų automatizuotas paslaugų lygio garantijos sutarties valdymas, kuris užtikrina tinkamą išteklių planavimą ir paskirstymą tarp HPC talpyklos ir galimybę sklandžiai priskirti užduotis įvairiems tiekėjams, kuriems taikoma atviroji IACS HPC infrastruktūra.

Projekto trukmė – 36 mėn.
Projekto biudžetas – 4 480 973 Eur
Daugiau informacijos:

Svetainė  www.psnc.pl/projects/open-iacs/
Svetainė  
http://open-iacs.eu
Svetainė  http://open-iacs.com

NMA, atstovaujanti Lietuvai, H2020 NIVA 842009 projektą įgyvendina konsorciume su partneriais iš kitų 8 ES šalių narių – Olandija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Airija, Estija, Danija, Slovėnija.

Projekto tikslas – IAKS modernizavimas, efektyviai naudojant skaitmeninius sprendimus ir elektronines priemones, sukuriant patikimas metodikas ir suderintus duomenų rinkinius, skirtus stebėti žemės ūkio veiklos rezultatus, kartu mažinant ūkininkų, mokėjimo agentūrų ir kitų suinteresuotųjų šalių administracinę naštą.

Projekto trukmė – 36 mėn., projekto biudžetas – 10 000 000 Eur.

Daugiau informacijos: https://www.niva4cap.eu/project.

 

Icon

Description automatically generated   Logo, company name

Description automatically generated

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 842009.

NIVA – Naujos integruotos administravimo kontrolės sistemos (IAKS) vizijos įgyvendinimas.

2019–2022 m. tarptautinis projektas pagal Europos Komisijos „Horizon 2020 m.“ programą „Naujos IAKS vizijos įgyvendinimas“ (NIVA)

Projekto tikslas – sukurti naujus technologinius įrankius, kurie padėtų nuotoliniu būdu stebėti ūkininkų veiklą bei pereiti nuo bendrosios žemės ūkio politikos kontrolės prie prevencijos ir stebėsenos. Projekto metu sukurtos inovacijos leido nuo 2023 m. deklaravimo metu pateikti visos Lietuvos aktualų žemės dangos palydovinį žemėlapį 1 metro masteliu, taip pat preliminarų deklaruotinų laukų automatiniu būdu įbraižytų ribų žemėlapį. 

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ tarptautiniame projekte NIVA. Programą įgyvendina konsorciume su partneriais iš kitų 8 ES šalių narių – Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Airijos, Estijos, Danijos, Slovėnijos.

Siektini projekto rezultatai-produktai:

  1. Identifikuotas metodas kaip „Sentinel-2“ 10 m mastelio vaizdus paversti į 1 m.
  2. Sukurtas algoritmas automatiniam pasėlių ribų braižymui remiantis aukščiau paminėtais vaizdais.
  3. Ištestuota ir įrodyta pasėlių klasifikavimo metų pradžioje galimybė.
  4. Identifikuotas ir ištestuotas duomenų surinkimo iš įvairių registrų robotizavimo įrankis.

NMA taip pat parengė viso projekto viešinimo ir informavimo strategiją bei užtikrinimo jos įgyvendinimą, sukūrė ir administravo www.niva4cap.eu tinklapį, rengė projekto naujienas ir naujienlaiškius.

Projekto trukmė – 36 mėn.
Projekto biudžetas – 10 000 000 Eur
Daugiau informacijos:

Twitter  @niva4cap

LinkedIn  niva4cap

Svetainė  https://www.niva4cap.eu/

YouTube  niva4cap

 

NMA kartu su Lietuvos įmone UAB „Geomatrix“ įgyvendina Europos kosmoso agentūros remiamą projektą CAPCON LT3-07.

Įgyvendindama projektą NMA tikrina gautų rezultatų kokybę ir diegia algoritmus savo veikloje. Didžiausias dėmesys skiriamas skirtingų palydovinių vaidų tarpusavio sąveikai, sukuriant praktinius sprendimus automatizuojant ES ir nacionalinio biudžeto skiriamos paramos stebėseną.

Projekto biudžetas – 150 000 Eur.

Projekto trukmė: 24 mėn.

Projektas gavo finansavimą iš Europos kosmoso agentūros.

2019–2020 m. tarptautinis, Europos kosmoso agentūros (ESA) remiamas projektas CAPCON „BŽŪP subsidijų kontrolės paslauga, pagrįsta multisensoriniu žemės ūkio veiklos stebėjimu“.

Projekto tikslas – tikrinti gautų rezultatų kokybę, įdiegti algoritmus savo veikloje.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kartu su Lietuvos įmone UAB „Geomatrix“ įgyvendina Europos kosmoso agentūros remiamą projektą CAPCON LT3-07.

Siektini projekto rezultatai-produktai. Didžiausias dėmesys skiriamas skirtingų palydovinių vaizdų tarpusavio sąveikai, sukuriant praktinius sprendimus automatizuojant ES ir nacionalinio biudžeto skiriamos paramos stebėseną.

Projekto trukmė – 24 mėn.
Projekto biudžetas – 150 000 Eur

NMA kartu su Vilniaus Gedimino Technikos Universitetu  dalyvauja projekte, kurio metu yra rengiama ir praktiškai išbandoma studijų programa „Sentinel palydovinių vaizdų apdorojimas“ ESA 4000126592/19/NL/SC.

Projekto tikslas – parengti, praktiškai išbandyti ir tobulinti studijų programą, skirtą žinių gilinimui palydovinių vaizdų taikymo srityje.

Projekto biudžetas – 12 852,52 Eur.

Projekto trukmė: 12 mėn.

Projektas gavo finansavimą iš Europos kosmoso agentūros.

„Sentinel“ palydovinių vaizdų apdorojimo universiteto studijų programos sukūrimas“

2019–2020 m. tarptautinis Europos kosmoso agentūros (ESA) remiamas projektas.

Projekto tikslas – parengti, praktiškai išbandyti ir tobulinti studijų programą, skirtą palydovinių vaizdų taikymo žinioms gilinti.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu dalyvauja projekte ir rengia bei praktiškai išbando studijų programą „Sentinel palydovinių vaizdų apdorojimas“ ESA 4000126592/19/NL/SC.

Siektini projekto rezultatai. Testavimas atliktas NMA patalpose, naudojant turimas kompiuterių konfigūracijas, papildomai įdiegus reikiamus SW paketus (SNAP, QGIS). Prieš testuojant praktines užduotis, visi testavimo specialistai buvo supažindinti su teorine paskaitos medžiaga. Testavimo specialistai pateikė pastabas apie kursą, remdamiesi savo asmenine patirtimi. Didžiausias dėmesys skiriamas skirtingų palydovinių vaizdų tarpusavio sąveikai, sukuriant praktinius sprendimus automatizuojant ES ir nacionalinio biudžeto skiriamos paramos stebėseną.

Projekto trukmė – 12 mėn.
Projekto biudžetas – 12 852,52 Eur

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) drauge su 10 partnerių iš Ispanijos, Austrijos, Belgijos, Prancūzijos, Čekijos 2018 pabaigoje m. pradės vykdyti projektą pagal EK Horizon 2020 m. programą „Žemės stebėjimo duomenys – žemės ūkiui (EO4AGRI)“. Šis projektas remiasi ES Copernicus programa, kuria siekiama plėtoti Europos informacines paslaugas, remiantis palydoviniu Žemės stebėjimu ir duomenų analize in situ (ne kosmose).

Projekto trukmė – 24 mėn.

Projekto biudžetas – 2,762,015 EUR

Projekto bendrieji tikslai: 

  • Žemės ūkio kontrolė, prisidedanti prie bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo.
  • Koperniko programos tobulinimo būdai, siekiant paremti tikslųjį (palydovinį) ūkininkavimą: pasėlių plotai ir jų sudėtis, hidrologinė būklė/vandens poreikis irigacijai užtikrinti, ž.ū. derliaus prognozė vietiniu, nacionaliniu ir globaliu lygmeniu,  pasėlių ligų ir maistinių medžiagų trūkumo nustatymas, atsižvelgiant į galimybes gauti papildomus palydovinius duomenis.
  • Mokslinių tyrimų bei infrastruktūrinių spragų nustatymas integruojant/panaudojant palydovinius duomenis žemės ūkio kontrolės srityje globaliu/Europos ir ūkininko lygmeniu. Veiklos apims bendrą mokslinių tyrimų ir infrastruktūrinių spragų nustatymą, nubrėš skiriamąją liniją tarp esminių paslaugų ir kasdienio jų naudojimo, koordinuos bendradarbiavimą šioje srityje.

Daugiau informacijos – čia: www.eo4agri.eu.

 

Icon

Description automatically generated    

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 821940.

„EO4AGRI“ – „Žemės stebėjimo duomenys – žemės ūkiui“.

2018–2020 tarptautinis projektas pagal Europos Komisijos „Horizon 2020 m.“ programą – „Žemės stebėjimo duomenys – žemės ūkiui“ (EO4AGRI)remiasi ES „Copernicus“ programa, kuria siekiama plėtoti Europos informacines paslaugas, remiantis Žemės stebėjimu iš palydovų ir faktinių (in situ) duomenų analize (ne kosmose).

Projekto tikslai:

  • Žemės ūkio kontrolė, prisidedanti prie bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo.
  • Koperniko programos tobulinimo būdai, siekiant paremti tikslųjį (palydovinį) ūkininkavimą: pasėlių plotai ir jų sudėtis, hidrologinė būklė / vandens poreikis irigacijai užtikrinti, žemės ūkio derliaus prognozė vietiniu, nacionaliniu ir globaliu lygmeniu, pasėlių ligų ir maistinių medžiagų trūkumo nustatymas, atsižvelgiant į galimybes gauti papildomus palydovinius duomenis.
  • Mokslinių tyrimų bei infrastruktūrinių spragų nustatymas integruojant / panaudojant palydovinius duomenis žemės ūkio kontrolės srityje globaliu / Europos ir ūkininko lygmeniu. Veiklos apims bendrą mokslinių tyrimų ir infrastruktūrinių spragų nustatymą, nubrėš skiriamąją liniją tarp esminių paslaugų ir kasdienio jų naudojimo, koordinuos bendradarbiavimą šioje srityje.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020" tarptautiniame projekte „EO4AGRI“, programą įgyvendina su partneriais iš Ispanijos, Austrijos, Belgijos, Prancūzijos, Čekijos.

Siektini projekto rezultatai-produktai. Įgyvendinat projektą buvo parengta studija ir gairės dėl „Sentinel“ palydovinių vaizdų platesnio pritaikomumo galimybių valstybinėse institucijoje.

Projekto trukmė – 24 mėn.
Projekto biudžetas – 2 762 015 Eur

Svetainė  www.eo4agri.eu  

SEN4CAP – Europos kosmoso agentūros projektas, bendradarbiaujant su Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio ir kaimo plėtros generaliniu direktoratu, EK Jungtiniu tyrimų centru ir EK Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generaliniu direktoratu.

Projekto tema: palydovinės informacijos panaudojimas ir gerosios praktikos taikymas, siekiant BŽŪP supaprastinimo ir modernizavimo laikotarpyje po 2020 metų.

Projekto tikslas: taikyti šiuolaikines technologijas (Sentinel vaizdų taikymas, atitinkamų algoritmų ir kitų susijusių produktų kūrimas ir panaudojimas nacionaliniu lygmeniu), siekiant supaprastinti ir modernizuoti  žemės ūkiui ir kaimo plėtrai skirtą ES paramą, užtikrinant efektyvią jos panaudojimo kontrolę ir priežiūrą.

Projekte dalyvauja šešių šalių narių mokėjimo agentūros: iš Italijos, Olandijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Čekijos.

Nacionalinė mokėjimo agentūra, atstovaujanti Lietuvai, taip pat yra pakviesta prisijungti prie projekto įgyvendinimo. Prie projekto sėkmės NMA prisidės savo patirtimi, be to, teiks duomenis dėl naujų produktų kūrimo bei juos testuos. Šių šešių atrinktų šalių demonstracinių pavyzdžių pagrindu bus derinamas naujų Sentinel produktų kūrimas bei taikymas nacionaliniu lygmeniu, bus dalinamasi gerąja praktika įgyvendinant šio laikotarpio BŽŪP ir rengiantis naujajam programiniam BŽŪP laikotarpiui. Aukštos skiriamosios gebos palydovinių vaizdų pagrindu bus sukurti algoritmai, padėsiantys įvertinti žemės ūkio naudmenų būklę ir jos pokyčius, įskaitant vegetaciją, šienavimą, žemės ūkio kultūrų rūšis ir jų įvairinimą.

Projekto įgyvendinimas prasidėjo 2017 m. liepos mėn. jo trukmė – 30 mėnesių. Planuojama, kad jau 2018 metų pradžioje bus sukurti pirmieji algoritmų prototipai, o iki 2018 metų pabaigos – ištestuoti. 2019 m. šios sistemos turėtų būti įgyvendintos, o 2020 m. – parengtos naudojimui.  

Jei įgyvendintų pilotinių projektų rezultatai parodys, kad  minėtos technologijos užtikrina pilnavertę ūkininkų agrarinės veiklos priežiūrą, tai taps „sistemos be paraiškos“ pagrindu.

Daugiau informacijos: http://esa-sen4cap.org/   

 

   

Projektas gavo finansavimą iš Europos kosmoso agentūros.

2017–2021 m. tarptautinis Europos kosmoso agentūros (ESA) remiamas projektas SEN4CAP „Palydovinės informacijos panaudojimas, siekiant BŽŪP supaprastinimo po 2020 metų“.

Projekto tikslas – taikyti šiuolaikines technologijas („Sentinel“ vaizdų taikymas, atitinkamų algoritmų ir kitų susijusių produktų kūrimas ir panaudojimas nacionaliniu lygmeniu), siekiant supaprastinti ir modernizuoti žemės ūkiui ir kaimo plėtrai skirtą ES paramą, užtikrinant efektyvią jos panaudojimo kontrolę ir priežiūrą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), atstovaujanti Lietuvai, projekte dalyvauja kartu su šešiais partneriais iš šalių narių – Italijos, Olandijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Čekijos.

Siektini projekto rezultatai-produktai. NMA pakviesta prisijungti prie projekto įgyvendinimo. Prie projekto sėkmės NMA prisidės savo patirtimi, be to, teiks duomenis dėl naujų produktų kūrimo bei juos testuos. Šešių atrinktų šalių demonstracinių pavyzdžių pagrindu bus derinamas naujų „Sentinel“ produktų kūrimas bei taikymas nacionaliniu lygmeniu, bus dalijamasi gerąja praktika įgyvendinant bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir rengiantis naujajam programiniam BŽŪP laikotarpiui. Aukštos skiriamosios gebos palydovinių vaizdų pagrindu bus sukurti algoritmai, padėsiantys įvertinti žemės ūkio naudmenų būklę ir jos pokyčius, įskaitant vegetaciją, šienavimą, žemės ūkio kultūrų rūšis ir jų įvairinimą.

Projektas buvo pradėtas įgyvendinti 2017 m. liepos mėn. jo trukmė 30 mėnesių. Planuojama, kad jau 2018 metų pradžioje bus sukurti pirmieji algoritmų prototipai, o iki 2018 metų pabaigos – ištestuoti. 2019 m. šios sistemos turėtų būti įgyvendintos, o 2020 m. parengtos naudoti.

Įgyvendinus „Sen4CAP“ projektą, remiamą Europos Komisijos ir Europos kosmoso agentūros, buvo sukurti „Sentinel“ palydovinių vaizdų apdorojimo algoritmų prototipai, skirti žemės ūkio veiklų ir atitikties BŽŪP reikalavimams nuotoliniam stebėjimui ir automatizuotam vertinimui, pvz., pasėliams nustatyti, identifikuoti pievų šienavimo faktą.

Projekto trukmė – 30 mėn.
Projekto biudžetas – Eur
Svetainė  
http://esa-sen4cap.org/ 

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) drauge su partneriais iš Ispanijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Serbijos  2016 m. pradėjo vykdyti projektą pagal EK Horizon 2020 m. programą „Personalizuotos viešosios paslaugos, prisidedančios prie  BŽŪP įgyvendinimo“.

Ši programa yra grindžiama strateginio tikslo „atsakas į iššūkius“ įgyvendinimu, t. y. finansuojami tarpdisciplininiai projektai, sprendžiantys globalius iššūkius ES šalyse narėse. Projekto trukmė 30 mėn, vertė  2 197136,2 Eur.

NMA, prisidėdama prie šio tikslo įgyvendinimo, su partneriais iš kitų šalių kurs  ūkininkams skirtą elektroninę platformą, kuri padės sklandžiau įgyvendinti BŽŪP.  Dalyvaudama projekte NMA prisidės prie platformos kūrimo, testavimo bei projekto viešinimo.

Projekto bendrieji tikslai apima šiuos komponentus:

  1. Plėtoti valstybės institucijų paslaugas, kurios leistų  geriau įgyvendinti Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir supaprastinti administracines procedūras, integruojant atvirus ir naudotojų sukurtus duomenis.
  2. Plėtoti viešąsias paslaugas, kurios padėtų ūkininkams geriau atitikti BŽŪP reikalavimus.
  3. Padidinti atitikties kontrolės procedūrų, susijusių su BŽŪP, skaidrumą.
  4. Sudaryti sąlygas žemės ūkio konsultantams ir projektų vykdytojams pakartotinai panaudoti atvirus ir naudotojų sukurtus duomenis, teikianti savo paslaugas ūkininkams..
  5. Išbandyti paslaugas gamybinėje aplinkoje, dalyvaujant galutiniam vartotojui.
  6. Įvertinti siūlomų paslaugų praktiškumą, efektyvumą ir poveikį bei užtikrint grįžtamąjį ryšį rekomendacijų forma, siekiant efektyvesnių  viešojo administravimo paslaugų.
  7. Užtikrinti tinkamą projekto veiklų sklaidą. 

 

Icon

Description automatically generated    

Projektas gavo finansavimą iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 693171.

„RECAP“ – „Personalizuotos viešosios paslaugos, prisidedančios prie BŽŪP įgyvendinimo“.

2016–2018 tarptautinis projektas pagal Europos Komisijos „Horizon 2020 m.“ programą „RECAP“.

Projekto tikslai apima šiuos komponentus:

  1. Plėtoti valstybės institucijų paslaugas, kurios leistų geriau įgyvendinti bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir supaprastinti administracines procedūras, integruojant atvirus ir naudotojų sukurtus duomenis.
  2. Plėtoti viešąsias paslaugas, kurios padėtų ūkininkams geriau atitikti BŽŪP reikalavimus.
  3. Padidinti atitikties kontrolės procedūrų, susijusių su BŽŪP, skaidrumą.
  4. Sudaryti sąlygas žemės ūkio konsultantams ir projektų vykdytojams pakartotinai panaudoti atvirus ir naudotojų sukurtus duomenis, teikianti savo paslaugas ūkininkams.
  5. Išbandyti paslaugas gamybinėje aplinkoje, dalyvaujant galutiniam vartotojui.
  6. Įvertinti siūlomų paslaugų praktiškumą, efektyvumą ir poveikį bei užtikrint grįžtamąjį ryšį rekomendacijų forma, siekiant efektyvesnių  viešojo administravimo paslaugų.
  7. Užtikrinti tinkamą projekto veiklų sklaidą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ tarptautiniame projekte „RECAP“, programą įgyvendina su partneriais iš Ispanijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Serbijos.

Siektini projekto rezultatai-produktai. Įgyvendinus projektą sukurtas elektroninės paslaugų platformos prototipas, skirtas ES mokėjimo agentūroms, ūkininkams ir žemės ūkio konsultantams, kuriame integruota „Sentinel“ palydovinių vaizdų duomenų sistema, padedanti užtikrinti BŽŪP laikymąsi ūkių lygmeniu.

Projekto trukmė – 30 mėn.
Projekto biudžetas – 2 197136,20 Eur

Svetainė  www.recap-h2020.eu

 

Atnaujinimo data: 2024-05-17